Yaz’ın Öyküsü dizisinde Yaz kimdir / kim oynuyor?

Yaz’ın Öyküsü yaz sezonunda ekrana gelecek dizilerden birisi…

Yaz’ın Öyküsü, daha bebekken yetiştirme yurduna terk edilen Yaz isimli genç kızın hayatını anlatıyor. Yıllar sonra zengin ama birbirlerini artık görmeyen anne-babası Yaz’ı buluyor.

YAZ’I KİM CANLANDIRIYOR?

Yaz karakterini Ece Çeşmioğlu canlandırıyor.

Ece Çeşmioğlu, televizyon dizisi izleyicileri için tanıdık bir isim. Ece, Yaz’ın Öyküsü dizisinden önce İki Aile dizisinde yer almıştı. Ece Çeşmioğlu, 2006-2008 yılları arasında yayınlanan İki Aile dizisinde Ceren karakterini oynamıştı.

Ece Çeşmioğlu 2015

 

Ece Çeşmioğlu, 26 Kasım 1990 doğumlu. Yani 24 yaşında…  Yaz’ın Öyküsü dizisinin başrol oyuncusu Ece Çeşmioğlu, İki Aile dizi ile tanındı. 2011 yılında da Firar dizisinde 17 bölüm oynadıktan sonra dizinden ayrıldı ve bir süre ekranlara ara verdi.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’ne girdi ve bu yıl mezun oldu. Mezun olunca da ekrana Yaz’ın Öyküsü dizisi ile dönmeye karar verdi.

Ekran başına oturanlar Ece Çeşmioğlu’nun 7-8 sene içinde yaşadığı değişime çok şaşıracak…

Ece Çeşmioğlu’nun İki Aile dizisi döneminde çekilen fotoğrafı…

ece çeşmioğlu iki aile

Yaz’ın Öyküsü dizisinde Yaz’ın karakteri…

18 yaşında, dikkat çekici, otantik bir güzelliği olan, aykırı, tehlikeli, son söyleyeceğini ilk söyleyen, damarına basıldığı zaman gözü hiçbir şeyi görmeyen, hayattaki en büyük amacı kendi ayaklarının üzerinde, kimseye bağlı kalmadan durmak olan, alaycı yapısı ile asi bir genç kız. Annesi Umut ve babası Mert’i tanımamış; dedesi Doğu’nun, hastanede annesi Umut’a oynadığı oyunla kimsesiz kalmıştır. Yurtta en yakın arkadaşı Ekim’le aile gibi olan Yaz, Ekim’e annelik yapacak kadar da güçlü bir karaktere sahiptir. Aşık olduğu Ferhat’tan bile vazgeçecek kadar sever Ekim’i. Ferhat’ı kendisi de sevse de, Ekim’e bırakır arkadaşı için. Dışarıda asi, başına buyruk ve özgürlüğü için mücadele edebilecek olan Yaz’ın aslında iç dünyasında çok kırılgan ve duygusal bir kız çocuğu vardır.