Turkcell staj 2015 (Son başvuru tarihi)

Turkcell staj başvuruları için bir rehber hazırladık. 2015 staj başvuruları hakkında tüm bilgileri haberimizde bulabilirsiniz.

Turkcell staj programına PAF (Profesyonelliğe Adım Formasyonu) takımı olarak adlandırılıyor. Turkcell, 2015 yılında 250 üniversite öğrencisi stajyer alacak.

Turkcell’e nasıl staj başvurusu yapılıyor?

Turkcell staj programına girmek için bir dizi interaktif elemeden geçmek gerekiyor. Başvurular üniversitelere asılan QR kodlu afişler vasıtasıyla yapılabiliyor. Öğrenciler, duyurulardaki QR kodu okutup otomatik olarak mikro-siteye yönlendiriliyor ve başvurularını buradan yapabiliyor.

Online Oyun: Gelen başvurular değerlendirme sürecine girecek. Kriterlere uyan adaylar bilgisayar ya da akıllı cep telefonu ile oynanabilen online oyuna davet edilecek.

Video Soru: Online oyununu başarıyla tamamlayan adayları web tabanlı video soru uygulaması üzerinden kendilerine gönderilen soruları video kayıt ile cevaplayacak.

Görüşme: Video kısmını da aşanlar, yüz yüze mülakat kısmına geçecek. Bu bölümü de geçenler staj yapma hakkı kazanacak.

Kimler başvuru yapabilir?

Turkcell staj programına girmek için aşağıdaki özelliklere sahip olmak gerekiyor.

  • Yaratıcı, sıra dışı, eğlenceli, sosyal ve meraklı
  • Üniversitelerin fen-edebiyat, işletme, iktisadi ve idari bilimler, siyasal bilimler fakültelerinde ve mühendislik fakültelerinin bilgisayar mühendisliği, elektrik & elektronik mühendisliği, elektronik ve haberleşme mühendisliği, telekomünikasyon mühendisliği, matematik mühendisliği, endüstri mühendisliği, yazılım mühendisliği, yönetim bilişim sistemleri, işletme mühendisliği vb bölümlerinde öğrenim gören
  • Başvuru sırasında 3.- 4. sınıf ya da yüksek lisans öğrencisi olan
  • İyi derecede İngilizce bilen
  • Tercihen staj ya da yarı zamanlı çalışma tecrübesine sahip
  • Tercihen burs ve değişim programlarına katılmış

Son başvuru tarihi ne zaman?

Turkcell staj programına başvurular 7 Şubat Cuma 2015 tarihinde sona erecek.

Turkcell staj sürecinde neler yaşanıyor? 

Tüm aşamaları başarıyla tamamlayan öğrenciler, yaz döneminde iki ay süreyle Turkcell’de staj yapma ve inovatif projelerde yer alma imkânı elde edecek. Stajyerler aynı zamanda Turkcell Grup yöneticilerinden mentorluk desteği alacak, Turkcell Akademi tarafından hazırlanan gelişim programına katılabilecekler.  Başarılı bulunan 3’üncü sınıf adayları Turkcell’de part-time çalışma, başarılı 4’üncü sınıf adayları da full-time pozisyonlarda değerlendirilme fırsatı yakalayacaklar.

QR kodu nereden kampüsler dışında nereden indirebiliriz?

Üniversite kampüslerinde QR kodu bulamayanlar turkcell.com.tr/paf adresinden Turkcel staj PAF programına başvuru yapabilir.

Turkcell staj programı hakkında video