Terminator 5: Genisys (Yaratılış) Türkiye’de ne zaman vizyonda?

Terminator 5: Genisys (Yaratılış) Türkiye’de ne zaman vizyonda?

Terminator serisi hayranlarının beklediği fragman çıktı.

Terminator: Genisys filmi Türkiye’de ne vizyona girecek?

Terminator: Genisys Türkiye’de 26 Haziran 2015 tarihinde vizyona girecek.

Filmin ilk olarak Terminator: Genesis olacağı açıklanmıştı. Ancak daha sonra değişti ve Terminator: Genisys oldu. Genesis kelime anlamıyla doğuş, yaratılış demek. Ancak Genisys’nin İngilizce’de tam olarak bir karşılığı yok. Yine de Türkçe adı Yaratılış oldu.

terminatör

Hikaye en başa dönüyor

Terminator Genisys’nin konusu şöyle: 2029 yılında insanlarla makineler savaşıyor. John Conner, askerlerinden Kyle Reese’i annesi Sarah Conner’ı kurtarmak için 1984 yılına gönderir.

Kyle Reese, Sarah Conner’ı bulup onu Terminator’den kurtarmak için geldiği sanırken karşısında bambaşka bir gerçek çıkar.

Geçmişe geri döndüğü anda karşısına Sarah Conner çıkar.

Sarah Conner; korkmuş, karşısındaki tehlikenin ne olduğunu bilmeyen bir kadın değil, tam tersine Mahşer Günü’nü bilen savaşcı bir kadındır. Ve Kyle Reese’in hayatını kurtarır.

Kyle Reese şaşkınlık içindedir. Bu şaşkınlığı savaşacağı T-800 model Terminator’un başka bir Terminator tarafından yok edildiğini öğrenmesiyle ve Sarah Conner’ın cephaneliği ile daha da artar.

Peki Sarah Conner bunları nasıl biliyor, zaman akışı nasıl değişti? Yine gelecekten gönderilen bir Terminator, Sarah Conner’ı daha çocukken kurtarır. O günden beri Sarah Conner ile Terminator birbirlerinden ayrılmaz.

Yine de Sarah Conner ve Kyle Reese’in yok etmeleri gereken bir T-1000 modeli bir Terminator vardır.

İkili bir yandan peşlerindeki T-1000 ile savaşırken diğer yandan Mahşer Günü’nü yaşanmadan durdurma peşindedir.

İlk 2 film efsane, son 2 film hayal kırıklığı

Terminator serisinin çekilen ilk iki filmi büyük başarı ve beğeni elde etmişti. 1984 yılında çekilen Terminator ve 1991 yılında çekilen Mahşer Günü bilim-kurgu efsaneleri arasında yerini aldı.

İlk filmde Kyle Reese, Sarah Conner’ı daha John doğmadan önce Terminator’den kurtarıyordu. İkinci filmde 14 yaşındaki John Conner’ı kurtarmak için gelecek bir T-800 model Terminator geliyordu. Diğer yanda onu öldürmek için T-1000 model bir Terminator vardı

Ancak son iki film Terminator hayranlarını hiç tahmin etmedi.

3’üncü film Makinelerin Yükselişi’nde Mahşer Günü’nden hemen önceki ve ilk saatleri konu alıyordu. Makinelerin Yükselişi’nde John Conner’ı korumak için T-800 model Terminator, yine John Conner’ı öldürmek için TX model bir Terminator yer aldı.

4^üncü film Kurtuluş’ta Mahşer Günü’nden sonrası 2018 yılı anlatılıyordu. Bu kez John Conner, daha 18 yaşındaki babası Kyle Reese korumak için savaşıyor.