Serenay Sarıkaya GQ fotoğrafları

Serenay Sarıkaya GQ fotoğrafları…

GQ dergisi, Medcezir dizisinin yıldızı Serenay Sarıkaya’yı yılın kadını olarak seçti ve bir röportaj yaptı. İşte Serenay Sarıkaya GQ röportajından satırbaşları…

BEN çok gözlemci bir tipimdir, gözlerimle yer bitiririm insanları. Rahatsız olursun, niye bakıyor ki bu böyle diye… İşe başladığımda da böyle bir açlıkla, saldırgan bakardım bir şeyler kapabilmek için; böyle böyle emdim.

LALE Devri’ndeyken de bilinen bir insandım ama Medcezir’le birlikte, sanki birden bütün kapılar açıldı, kapının ardındaki şeyler de birden önüme yığıldı gibi; acayip bir şey oldu. Bana çok güzel şeyler getirdi, hem işin kendisi olarak, hem marka işbirlikleri olarak; kariyerim açısından çok kıymetli. Topu göğsümde yumuşatıp hazmetmeye çalışıyorum ki kalıcı bir başarı olabilsin benim için.

serenay sarıkaya gq jartiyer

ANNEMLE babam ayrıldıktan sonra annemle çok fazla ev değiştirdik, çok taşındık. Ama geriye baktığımda hiç öyle travmatik, kötü şeyler hatırlamıyorum. Annem de, babam da beni çok seven ve sevgisini gösteren insanlar. Mümkün mertebe bana zaman ayırmaya çalışırlardı. Annem belli bir zamandan sonra evin hem annesi hem babası olarak bütün görevlerini fazlasıyla yerine getirdi. Çok okuyan, kendini geliştiren, benim de geliştirmem için her şeyi yapan bir insan.

HAYATIMDA hep spor vardı. Voleybolla uzun süre uğraştım, bir dönem basketbol oldu sonra. Annem benim kısa kalacağımdan korktu, kendisi 1.85 m boyunda olunca… Ben ailenin en kısasıyım. Tenisle uğraştım bir dönem, uzun bir süre de Latin danslarıyla… Benim çok sevdiğim alanlardan biridir Latin dansı. Oyunculuktan sonra en haz aldığım şey.

PLAJDA filminin setinde bana çok iyi davrandılar. Bu işi yapmam gerektiğine inandırdılar beni. Çok küçük bir rolüm vardı, daha fazla rol yazdılar. Galası için İstanbul’a çağırdıklarında hayatımda ufak ufak bir şeyler değişmeye başladı. Limon Ağacı filminden teklif geldi daha sonra. Antalya’dan İstanbul’da gidip geliyordum. Bir başına otellerde kalıyordum. Sektörle buluşma halim bana bir karar verme noktasına getirdi.

BİR YERDEN sonra ‘E artık biz sana bakamayacağız, bir zahmet anneni de al gel buraya’ dediler.  Hiç unutmuyorum; annemle Antalya’da falezlerde oturup bir saat, bir buçuk saat hiç konuşmadan denize baktık. Kalkınca dedik ki, gidiyoruz. Bir hafta içinde toparlanıp İstanbul’a taşındık.

serenay sarıkaya gq