Şeref Meselesi 11. bölüm çalan şarkı (Gidiyorum)

Şeref Meselesi 11. bölüm, 1 Şubat Pazar akşamı ekrana geldi. Şeref Meselesi 11. bölüm çalan şarkının adı nedir?

1 Şubat akşamı ekrana gelen Şeref Meselesi 11. bölüm çalan şarkı Kazım Koyuncu‘nun İşte Gidiyorum (Hoşçakal) şarkısı…

İŞTE GİDİYORUM (HOŞÇAKAL) ŞARKI SÖZÜ

İşte gidiyorum
Bir şey demeden
Arkamı dönmeden
Şikayet etmeden
Hiçbir şey almadan
Bir şey vermeden

Yol ayrılmış, görmeden gidiyorum
Ne küslük var ne pişmanlık kalbimde
Yürüyorum sanki senin yanında
Sesin uzaklaşır herbir adımda

Ayak izim kalmadan gidiyorum
Gerdiğin tel kalbimde kırılmadı
Gönülkuşu şarkıdan yorulmadı
Bana kimse sen gibi sarılmadı
Işığımız sönmeden gidiyorum

KAZIM KOYUNCU KİMDİR?

Kazım Koyuncu geleneksel Karadeniz müziği ile Rock’n’Roll müziği sentezleyerek kendi tarzını yaratan Laz müzisyen. 33 yaşında akciğer kanserinden vefat etmiştir.

Artvin’in Hopa ilçesine bağlı Yeşilköy (Pançol)’de, 7 Kasım 1971 tarihinde doğmuşsa da nüfusa geç kaydedildiğinden dolayı resmi doğum tarihi 10 Mayıs 1972’dir. Müziğe ortaokul birinci sınıfta mandolin çalarak başlamış, çocukluğu, “üstadım” dediği, “Kemençeci Yaşar” lakabı ile tanınan Yaşar Turna’nın yanında türkü dinleyerek geçmiştir [2]. İstanbul’a üniversite eğitimi için geldikten sonra müzikle yoğun olarak uğraşmaya başlamışsa da İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden siyasi nedenlerle ayrılmıştır. 1992 yılında profesyonel müzik hayatına atılmıştır. 2004’ün sonlarında sanatçıya akciğer kanseri [3] teşhisi konulmuş ve kanser tedavisi görmeye başlamıştır. 25 Haziran 2005’de, 33 yaşında, tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirmiştir. “Ben bir müzisyenim, ondan sonra biraz Karadenizliyim, ama hepsinin ötesinde ben bir devrimciyim. Ve gerçekten doğru bildiğim bir şeyi en azından çok zorlanırsam ortaya koymaktan çekinmem” diyordu bir röportajında Kazım Koyuncu.

Şeref Meselesi 11. bölüm

Şeref Meselesi 11. bölüm Yiğit’in Sibel ile Emir’in eski ilişkilerini öğrenmesine sahne oldu. Kübra, ikilinin eski ilişkisini öğrenince önce inanmak istemedi. Ancak Emir’le yüzleşince gerçek olduğunu anladı. Emir ile Yiğit evde geç saatte tartıştı. Emir, bu konuyu bir türlü anlatamadığını söyledi. Yiğit ise “Sen bana hiç kardeşlik yapmadın. Bu evin kirli çocuğu ben olabilirim ama kötü çocuğu sensin” dedi ve evden çıktı. Daha sonraki sahnelerde Kazım Koyuncu’nun İşte Gidiyorum şarkısı çalmaya başladı.

Bir gün sonra Sibel ile Yiğit, Paris’e gideceklerdir. Sibel çok heyecanlıdır. Ancak Yiğit, kardeşiyle sevgilisinin eski ilişkisini öğrenmiştir.

Sabah olunca Yiğit, Sibel’i alamaya gider. Ama Paris’e gitmeye değil, yüzleşmeye…