Poyraz Karayel’in eski eşi, Sinan’ın annesi Begüm kimdir?

Sinan’ın annesi Begüm karakteri Poyraz Karayel dizisine damga vuracak.

Poyraz Karayel dizisine yeni bir isim daha katıldı. Şebnem Hassanisoughi, dizide Poyraz’ın eski karısı ve Sinan’ın annesi Begüm Özbakan karakterini canlandıracak?

Sinan’ın annesi Begüm’ü oynayan Şebnem Hassanisoughi kimdir?

Sinan’ın annesi Begüm’ü canlandıran Şebnem Hassanisoughi, 7 Aralık 1985 doğumlu.

Daha önce Kayıp Şehir, Firar, Bana Artık Hicran De, Tatar Ramazan dizilerinde oynadı.

Ayrıca; Eve Dönüş Sarıkamış 1915, Geriye Kalan filmlerinde rol aldı. Geriye Kalan filmindeki rolüyle Altın Portakal En İyi Kadın Oyuncu dalında aday gösterildi.

Sinan’ın annesi Begüm’ü canlandıran Şebnem Hassanisoughi hakkında diğer bilgiler verdiği röportajlardan derledik…

  • Üniversiteye girmeden önce “Üniversite sınavına gireceğim, Boğaziçi Psikoloji, Sosyoloji ve Felsefe yazacağım, başka da bir tercih yapmayacağım. İstanbul Üniversitesi ve Mimar Sinan’ın sınavlarına gireceğim, Mimar Sinan’ı kazanacağım. Boğaziçi Psikoloji’yi de kazanmış olacağım ama ona gitmeyip Mimar Sinan’a gideceğim” diyordum. Aynen bu şekilde oldu. Ama şunu itiraf etmem lazım; Mimar Sinan’ı kazandığımda Boğaziçi Psikoloji’yi bırakmak biraz güç oldu.
  • Tiyatro yapmak temel isteğimdi. Ama sinema filmlerinde de oynamayı çok istiyordum. Dizilerde asla oynamam sanıyordum, hatta bayağı da uğraştım bunun için. Başlangıçta bayağı bir teklifi geri çevirdim. Hatta çevremdekiler çok şaşırıyordu, “Ne cüretle geri çeviriyorsun?” diye…
  • Açıkçası ben soyunma sahnelerde hiç kendim gibi hissetmiyorum. Belki de bu yüzden o kadar rahat olabiliyorum. Yoksa “Şebnem şurada soyun” dendiğinde gerçekten utanırım, soyunamam. O kadar insanın ortasında çok rahatsız olurum. Her şeyini insanlarla paylaşmak isteyen biri değilim. Beni bilmelerini, tanımalarını da istemiyorum çok fazla.
  • Ben insanın sabit değil, değişken olduğunu düşünüyorum. Dolayısıyla sonsuz aşk varsa eğer, onun da sürekli değişen bir duygu olduğuna inanıyorum. Başladığı gibi devam edebilen bir aşk olabileceğini asla düşünmüyorum.
  • Aşk içinde her an her şeyi yapamam ama her şeyi yapabileceğim anlar da olur.
  • İnsanın yaşayacağı şeylerin baştan belli olduğuna inanmıyorum. Ama verdiğin tepkilerin yaşadıklarını şekillendirdiğini ve yolunu aslında kendinin çizdiğini düşünüyorum. Tabii bir de acımasız dış etkenler var. Sen ne kadar bir yere gitmek istesen de seçtiğin yol seni oraya çıkarmayabilir. Bütün bunlara ne kadar bağışlayıcı ve kabullenici yaklaşırsan, o kadar az kırılarak ilerlersin. O yol da seni güzel bir yere çıkarır.