Poyraz Karayel 5. bölüm çalan şarkının adı (Elleri Ellerime)

Poyraz Karayel 5. bölüm 4 Şubat Çarşamba günü ekrana geldi. Barda Poyraz’ın söylediği şarkının adı nedir? Şarkı sözleri ve orijinalini kim söylüyor?

Poyraz Karayel 5. bölüm – Poyraz, bar sahnesinde Ayşegül’e Duman‘ın Elleri Ellerime şarkısını söylüyor.

Poyraz Karayel 5. bölüm – Elleri Ellerime dinle

ELLERİ ELLERİME ŞARKI SÖZLERİ

Seni gördüm göreli
Şaşırdım
Dolaşırım bir başıma
Seni bildim bileli
Kaçırdım
Şu aklı başımdan

Elleri ellerime
Gözleri gözlerime
Saçları saçlarıma
Karışan bir sen olsan

DUMAN’IN KISA HİKAYESİ

Poyraz Karayel 5. bölüm ile Elleri Ellerime şarkılarını duyacağımız Duman grubu hakkında kısa bir bilgi:

Doksanlı yılların başında müzik hayatına atılan vokal Kaan Tangöze, öğrenim görmek amacıyla gittiği Seattle’da müzik hayatına devam etti ve Türkiye’de çıkarmak istediği albüm için parçalar hazırladı. Kendisi, Ari Barokas ve Yakup Trana’dan oluşan Türkiye’deki grubu Mad Madame ile Seattle ve Los Angeles’da yayınlanan toplama albümlerde yer aldı. Türkiye’ye döndüğünde Blue Blues Band’de çalan Batuhan Mutlugil’i Mad Madame grubuna dahil etti ve 1999’da Duman kurulmuş oldu. Ancak Yakup Trana bu gruba dahil olmadı.

Vokal ve gitarda Kaan Tangöze, gitar ve geri vokalde Batuhan Mutlugil, bas gitar ve geri vokalde Ari Barokas, bateride başta Alen Konakoğlu’dan, sonra Cengiz Baysal’dan oluşan Duman, ilk albümünü çıkartmak için yola koyuldu; ancak grubun henüz bir ismi yoktu. Bunun üzerine grubun ismi “Halimiz Duman” isimli şarkıdan esinlenilerek Duman oldu.

Duman, 1999’da çıkan ilk albümü Eski Köprünün Altında ile müzik piyasasına giriş yaptı. Albümün “Köprüaltı”, “Hayatı Yaşa” ve “Bebek” parçalarına klip çekildi. “Bebek” parçasına klip çekilmeden önce Duman, yaptığı bir röportajda “Halimiz Duman” parçasını akustik olarak çaldı ve bu, klip olarak düzenlendi; ancak klip yayınlanmadı. Grup ikinci albümü Belki Alışman Lazım ile büyük bir çıkış yaptı. “Her Şeyi Yak” yorumuyla beğeni toplayan grup, “Oje”, “Bu Akşam”, “Belki Alışman Lazım” ve “Her Şeyi Yak” parçalarına klip çekti.

Belki Alışman Lazım isimli stüdyo albümleri çıktıktan sonra 2.5 yıl kadar yakın bir aradan sonra 2005’in Haziran aylarında Seni Kendime Sakladım adlı 3. stüdyo albümlerini yayınladılar ve albümle aynı ismi taşıyan Seni Kendime Sakladım şarkısıyla çıkış yaptılar. Ardından Aman Aman ve En Güzel Günüm Gecem şarkılarına klip çektiler.