Ninja Warrior Türkiye nerede çekiliyor?

Ninja Warrior Türkiye nerede çekiliyor? Bu yazımızda Ninja Warrior Türkiye nerede çekildiğine dair bilginin yanında yarışma hakkında daha farklı bilgilere de yer vereceğiz.

TV8’de yayınlanan Ninja Warrior Türkiye, bir dayanıklılık ve güç yarışması… Yarışmacılar güç ve denge isteyenler parkurlardan geçip turu tamamlamaya çalışıyor. En hızlı olan 8 yarışmacı bir gün sonra da yarışmaya devam etmeye hak kazanıyor. İkinci günde en hızlı 3 yarışmacı ikinci tura geçiyor. İlk iki sırada yer alanlar büyük finale gitmeye hak kazanıyor.

Genel olarak yaptığımız zaman birinciler çok kaslı yarışmacılardan çıkmıyor. Daha çok çevik ve hızlı yarışmacılar yüksek performans gösteriyor. Serbest stil sokak sporu yapanlar yarışma parkurlarına daha çabuk adapte olup daha yüksek dereceler elde ediyorlar.

Ninja Warrior Türkiye nerede çekiliyor? Çekimler Eyüp‘teki Vialand‘te yapılıyor.

Japonya’dan ithal yarışma

Ninja Warrior Türkiye nerede çekildiği yanıtını verdiğimize göre yarışmanın orijinali hakkında da bilgi verelim.

Ninja Warrior, Japonya kökenli bir yarışma. Türk televizyonlarına ilk olarak Japonya’da çekilen bölümleriyle gelmişti.

Fox TV’de yayınlanan yarışmayı Hop Dedik Ayhan ve Hayri Hiçler sunuyordu. Tabii ki ikisi de Japonca bilmiyordu. Yarışmacı röportajlarını veya özelliklerini absürd şekilde çeviriyorlardı. Bunlardan bazıları şöyle:

  • Şimdiki yarışmacımız Osaka’dan. Kendisi Müslüm Gürses hayranı.
  • Çok zorlanmış çok efor sarf etmiş, bir dahaki sefer yaparım diyor. He bir de Fatih Sultan Mehmet köprüsündeki çalışmaları eleştiriyor, daha kısa sürsün diyor.
  • Şimdi Nakati yarışacak, Nakati koyu bir Trabzonspor taraftarı…
  • Haydi bakalım, Sakamoto! Kendisi inşaat işçisi… İbrahim Tatlıses ünlü olmadan önce onun kalfasıymış, bu da bir bilgi. En sevdiği şarkısı İbrahim Tatlıses’in Ayağında Kundura şarkısı.
  • Buradaki oyuncuların en büyük amaçları; bir ninja olabilmek ve Fatih Terim’in gözüne girmek.
  • 35 yaşındaki yarışmacımız bir postacı. Stajını Sirkeci PTT’de bitirmiş.
  • Şimdiki yarışmacı Takaşi, yarışmadan önce moral bulmak için Halil Sezai dinlemiş, daha da morali bozulmuş.
  • Dinayoto isimli yarışmacı Galatasaraylı Inamoto’nun ağabeyiymiş. Galatasaray’a kırgın olduklarını söylüyor.
  • Evet takana suya düşüyor. Aynı zamanda bir Fenerbahçeli olan Takana, Aziz Başkan’ı transferlerden dolayı kutluyor. Şimdi görüyorsunuz, diyor ki, “Mehmet’i biz aldık topuz Beşiktaş’a gitti”
  • Hidoteshi “Çok mutluyum gerçekten. Büyük ödülle Türkiye’ye temelli yerleşeceğim. Arkadaşlarımla tekrar kucaklaşacağım günü iple çekiyorum. Hemen bir Antalya tatili yapıp, ardından Fenerbahçe’nin yeni sezon maçlarına gideceğim. Kombine alacağım” diyor.

Sizin de hatırladığınız efsane Hop Dedik Ayhan – Hayri İşler tercümesi varsa yorum bırakın yayınlayalım.