Nimet Abla Eminönü nerede / nasıl gidilir? (Adres-iletişim)

Nimet Abla Eminönü nerede / nasıl gidilir? (Adres – iletişim)

Ünlü Milli Piyango bayii Nimet Abla’nın merkez bayisi Eminönü’nde bulunuyor.

Nimet Abla’nın Eminönü bayisi oldukça kolay, merkezi bir yerde.

Bulması da çok kolay.

1) Eğer Eminönü tramvay durağını biliyorsanız, işiniz çok kolay. Eminönü tramvay durağının oradan sırtınızı denize dönüp düz gittiğiniz zaman Nimet Abla bayisini görebileceksiniz.

2) Eminönü tramvay durağı, Üsküdar ile Kadıköy vapur iskelelerinin ortasında.

3) Eminönü otobüs durağından gitmek için köprünün altından düz gidin ya da altgeçitten geçip sola dönün. Yol sizi Eminönü tramvay durağına çıkaracaktır.

Aşağıda Nimet Abla bayisinin haritasını bulabilirsiniz. Büyütmek için haritanın üzerine tıklayın.

nimet-abla-eminönü-harita

 

Adres: Eminönü Arpacılar Caddesi No:13

Telefon: (0212) 522 20 82

E-mail adresi: info@nimetabla.com

Not: Kalabalık olduğu zamanlarda -özellikle yılbaşı çekilişi öncesi- düzeni sağlamak için özel güvenlik görev alıyor.

Nimet Abla’nın ayrıca Sirkeci ve Bakırköy’de de şubeleri bulunuyor.

Sirkeci şube adres: Ankara Caddesi No: 2

Bakırköy şube adres: İstanbul Caddesi No: 5

Nimet Abla kimdir? Nasıl meşhur oldu?

Melek Nimet Özden’in (Nimet Abla) eşi İsmail Bey, Eminönü Yeni Cami önündeki meydanda tütüncü ve sarraflık yapıyordu. 1928 yılında dükkanında müşterilerine Türk Tayyare Cemiyeti’nin çıkardığı piyango biletlerini satmaya başladı. Böylece Nimet Abla ilk biletçilik tecrübesini yaşamış oldu.

İsmail Bey, Tayyare piyango biletlerini tanıtmak maksadıyla küçük esnaflara dağıtır. Satılan biletlerin paralarını tahsil edemeyince işletmesi büyük zarara uğrar ve kapatma noktasını getirir.

Bu zor günlerde işin başına Nimet Abla geçer. Türk Tayyare Cemiyetinin müdürü Merhum Fikret Bey ile görüşüp cemiyetin bir numaralı bayilik anlaşmasını yapar.

Gazetelerin birinci sayfasına çıkınca ününe ün kattı

1931 yılının yılbaşında satmış olduğu biletlerden birine 100 bin lira büyük ikramiye çıkar. Bu olayla Nimet Abla’nın uğruna inananların sayısı her geçen gün daha artar. Büyük ikramiye, dönemin en çok satan gazeteleri İkbal, Tasvir ve Efkar’ın ilgisini çeker. Nimet Abla’nın talihliye 100 adet mor bin liralıkları sayarak teslim ederken çekilen fotoğrafları ve röportajları gazetelerin birinci sayfasında yayınlanır. Bu haberler Nimet Abla’nın ününe ün katar. Nimet Abla gişenin uğurlu olduğu inancı artar. Artık İstanbul dışından bile gelip Nimet Abla’dan bilet almaya gelenler başlar.