Medcezir 53. bölüm çalan şarkının adı (Hovardayım) nedir?

Medcezir 53. bölüm arabada çalan şarkının adının merak ediyor musunuz? Şarkı 90’ların popüler şarkılarından bir tanesi…

Medcezir dizisinin 53. bölümünde Mert, Eylül’e tartışıyor. Daha sonra Doruk, Burak ve Uzay’ın gazına gelip pavyona gitmeye ikna oluyor. Erkekler grubu Murat’ı yanlarına alıyorlar. Pavyona giderken otomobilde bir şarkı çalıyor.

Bu şarkıyı Emel Müftüoğu söylüyor ve adı Hovarda… Şarkı ilk olarak 1995 yılında çıkmıştı. Klibinde ise Deniz Arcak ve Seray Sever oynamıştı. Hovarda’nın söz ve müziği Sezen Aksu‘ya ait.

Medcezir 53. bölüm – Hovarda sahnesi

Medcezir 53. bölüm şarkısı: Hovarda…

HOVARDA ŞARKI SÖZLERİ

Hüküm giymiş hayaller
Görünmez uzaklarda
Günah bunun neresinde
Sarıldık tuzaklarda

Yine de aşk boyun eğmez
Yine de aşk boyun eğmez
Yine de aşk boyun eğmez
Yasaklarda

A ciğerim söyle neyleyelim
Sevmeyelim de taşa mı dönelim
Bu yüreği kimlere gösterelelim
Kim bilir kim yalan yalan

Sen arada sırada uğra bana
Hovardayım diye kıyma bana
Fikri firardayım uyma bana
Oyuna gelme aman ama

90’ların popüler şarkısı Hovarda’nın hikayesi…

20 Ocak 1995 tarihinde Emel yine bir ilke imza attı. Sezen Aksu  ile tanışan ve ondan iki şarkı alıp ‘Hovarda’ adlı single’ını yapan Emel Müftüoğlu, gelmiş geçmiş en çok satan, hatta albümlerden bile daha çok satan bir single’a imza atmış oldu. Hovarda’nın klibi, MTV Avrupa’nın ülkeler arası düzenlediği bir video klip yarışması olan ‘Euro Video Grand Prix’te Türkiye’nin üç adayı arasında ipi göğüsleyerek finale katılmaya hak kazandı. Yönetmenliğini Abdullah Oğuz’un yaptığı Hovarda şarkısının klibi 16 ülke arasında 51 puanla yarışmanın yedincisi oldu. Klipte, Deniz Arca ve Seray Sever yer almıştı. Daha sonra Hovarda şarkısını Ebru Gündeş de söylemişti. Ancak 53. bölüm ile ekrana gelen şarkı orijinal şarkı, yani Emel Müftüoğlu tarafından söylenen versiyonu…

Hovarda şarkısının klibinde Emel Müftüoğlu ve Deniz Arcak evde yaşayan iki karakteri oynuyordu. Seray Sever ise güzel, alımlı ve erkeklerin ilgisini çeken bir kadını. Emel Müftüoğlu, Seray Sever’i yakından takip ediyor ve onun gibi olmak istiyordu. Klibin sonunda Emel Müftüoğlu, bir mağazanın camını kırarak bir elbise çalıyordu.