Medcezir 1 Mayıs 2015 (71. bölüm) nerede çekildi?

Medcezir 1 Mayıs 2015 tarihinde yayınlanan 71. bölüm doğa güzellikleri arasında geçti.

Yaman ve Mira, İstanbul’u geride bırakıp başbaşa bir tatile çıkıyorlar. Yaman bir karavan kiraladı. Telefonlar kapalı… Paraları fazla yok ama idare ediyorlar.

Yaman ve Mira, doğal güzelliklerin olduğu yerlere gidip bir gece geçirip sonra başka bir yere gidiyorlar. Hatta Mira, bir köy pazarını bile ziyaret etti.

Peki Medcezir 1 Mayıs 2015 tarihli bölüm nerede çekildi? 

Medcezir 1 Mayıs 2015 tarihli bölümü Kocaeli‘nin Yuvacık ilçesi ve çevresinde çekildi. Genellikle de Yuvacık Barajı’nın kenarında…

YUVACIK HAKKINDA BİLGİ

Kurtuluş Savaşında Yunanlılar’a karşı ilk cephe Kocaeli Yuvacık’ta teşkil edildi. 1921 yılının mart ayında Yunanlılar, İzmit Yuvacık’tan çekilip, Sakarya’ya geçti.

Yeşillikler içindeki İzmit Yuvacık’ta, dere kenarında konaklayabileceğiniz, mis gibi tertemiz havasında mışıl mışıl uyuyabileceğiniz Yuvacık doğası ile iç içe geçmiş, ahşap evlerde konaklama yapabileceğiniz tesisler bulunuyor.

Kocaeli Yuvacık birçok doğa sporunu yapma imkânı sunan ender tatil beldelerinden biri. Trekking, kampçılık gibi doğa sporlarını İzmit Yuvacık’ta yapabilirsiniz. Doğa ile iç içe olmak, biraz olsun büyük şehirden kaçmak isterseniz Yuvacık, İstanbul’a 45 dakika mesafe uzakta

YUVACIK’A NASIL GİDİLİR?

İstanbul’dan ve Ankara yönünden Tem yolundan gelirken İzmit batı çıkışından çıkın. İzmit’in içinden geçere Yalova-Gölcük tabelalarından devam edin. Az ileride sağdan Yalova – Gölcük, soldan ise Yuvacık ayrımı gelecektir. Yuvacık tabelasına devam edin. Bu yol sizi yuvacık merkeze ulaştırır. Yuvacık merkezinden baraj tabelasını takip ederek eşsiz güzelliklere yol alabilirsiniz.

Medcezir 1 Mayıs 2015 konusu…

Yaman’la Mira etraflarını saran oyunlardan, yalanlardan, kendi dünyalarını kurmak üzere kaçarken arkalarında sadece iki mektup bırakır.

İki sevgilinin yol haritası Mert’in sürpriz nişan hediyesiyle değişince pusulaları aşk olur.

Yaman’ın evden ayrılmadan önce verdiği cesaretle Mert, Eylül’ün karşısına çıkar. İlişkilerinde açtığı yarayı telafi etmeye çalışırken, Eylül’le aralarında kapanması zor bir boşluk açılır.

Asım Şekip Kaya’nın yaptığı kazayı ortaya çıkarması Selim’i Bay Aşk’ın hedef tahtasına yerleştirir. Diğer taraftan da Sedef’le arasında beklemediği bir gerilime yol açar.

Yaptığı kötülükler ortaya çıktıkça Orkun, Altınkoy sakinleri tarafından sessizce dışlanır. Orkun’un kontrolünü tamamen kaybetmesiyle, Altınkoy’un korunaklı duvarları sakinlerinin üstüne yıkılır.