HP Sprout 3D Tarayıcılı Masaüstü Bilgisayar

HP Sprout 3D Tarayıcılı Masaüstü Bilgisayar

Masaüstü bilgisayarların pabucunun dama atıldığını düşündüğümüz günlerdeyiz. HP Sprout bu düşüncemizi değiştirebilecek mi? Multitouch özelliğini masaüstü bilgisayarla birleştirmeyi başaran HP Sprout tabuları yıkıyor.

Klavye ve fareyi ortadan kaldıran devrimsel bir yaklaşım sözkonusu. Alışkanlıklarımızı değiştirmek çoğu zaman zor gelse de teknoloji, yeniliklerle hayatımızı değiştiriyor. Büyük bir touchpad ile klavye ve fare fonksiyonunu birleştiren HP Sprout da akıllı ekran formuyla yeni bir deneyim sunuyor.

HP Sprout resmi Youtube kanalındaki video tanıtımı:

Peki HP Sprout ile neler yapabiliriz?

Touchpad sadece klavye ve fareden ibaret değil. İsterseniz kamera ya da tarayıcı olarak da kullanabiliyorsunuz. Her iki ekran da dokunmatik. Ek olarak HP Sprout’da 3D tarama özelliği var. 3D tarama teknolojisiyle objeleri dijital dünyaya taşıyabiliyorsunuz. Çoklu dokunma özelliği sayesinde aynı anda birden fazla kişi cihazı kullanabiliyor.

 

Ne zaman satışa çıkıyor?

HP Sprout’un piyasaya çıkış tarihi 2015 Ocak ayı.

Teknik Özellikler Neler?

Cihaz Intel i7 işlemcisine, 1 TB hafıza ve 8 GB Ram belleğe sahip. İşletim sistemi Windows 8.1 olan Sproat için özel uygulamalar da geliştirilmiş.

HP Sprout fiyatı ne kadar?

1900 $ fiyat biçilmiş.

HP bu ürünü dizayn ederken Intel, Microsoft, 3M, Dreamworks,Texas Instruments ve Cyberlink teknoloji firmalarıyla birlikte çalıştı.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Elektronik cihazla olan ilişkisi dokunmatik ekranla başlayan nesil için tüm bu yeni cihazlar şüphesiz çok normal. Belki de dokunmatik teknolojisi öncesi karanlık devir olarak anılacak.

HP Sprout sağlık açısından da hayatımızı etkileyebilir. Kan dolaşımı yavaşlaması kaynaklı sağlık sorunlarına pozitif anlamda katkı sunabilir. Bilgisayarı kullanmak için bileğiniz sabit sadece parmaklarla çalışmak yerine daha fazla hareket etmek zorunda olacaksınız.

Akıllı telefon deneyiminden yola çıkarak klasik bilgisayarlara farklı bir açıdan bakan HP,  diğer markaların kısmi olarak yaptığı işlevselliği yeniden tasarlayarak bir nevi “Masaüstü iPhone” üretmiş.