Güneşin Kızları dizisinde Selin kimdir / kim oynuyor?

Selin karakterini kim oynuyor?

Güneşin Kızları dizisinde Selin karakterini Hande Erçel canlandırıyor.

Hande Erçel, 1993 yılında Bandırma’da doğdu. Yani 22 yaşında….

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Geleneksel Türk Sanatları Bölümü öğrencisi olan Selin karakterini canlandıran Hande Erçel, 2012 yılında Azerbaycan’da düzenlenen Miss Cilivaliton of the World güzellik yarışmasına katıldı. Yarışmada 2’nci oldu.

hande erçel güzellik yarışması

Hande Erçel, 1.75 boyunda, 55 kilogram ağında…

Çılgın Dersane Üniversitede ile ekran macerasına başlayan Hande Erçel’in hayali dizinin reyting kurbanı olmasıyla yarım kaldı.

Hande Erçel, eylül 2014 sezonunda TRT’de yayınlanan ‘Hayat Ağacı’ dizisiyle izleyici karşısına çıktı.

Genç oyuncu dizide İdil Fırat (Filiz) ve Fikret Kuşkan’ın (Murat) kızları Selen Karahanlı karakterine hayat verdi.

hande erçel

 

Selin karakteri

Selin Yılmaz…

Süslü püslü, aklı bir karış havada… Selin’in ikiziyle tek ortak noktası, aynı anneye sahip olmaları. Selin çok güzel bir kız. Üstelik güzelliğinin de fazlasıyla farkında.  Nazlı’nın aksine neşeli, hayat dolu… Büyümeye birazcık fazla hevesli. Hayatı doya doya yaşamak istiyor, değişikliklere balıklama atlıyor.

Havalı, bilmiş, kokoş… Ama kim ne derse desin çok eğlenceli… Çok cesur. İnsanlara güvenme konusunda her ne kadar çuvallasa da, asla duygularından vazgeçemiyor. Duyguları ortada, asla kabuğuna çekilmiyor. Herkesin okuyabileceği açık bir kitap… Çok çabuk yeniliklere adapte oluyor. Selin, İstanbul’a taşındıkları için dünyanın en mutlu insanı bu aralar

Güneşin Kızları dizisi, Kanal D’de perşembe günleri yayınlanıyor. Yaz dizisi olarak başlayan Güneşin Kızları’nda Emre Kınayve Evrim Alasya gibi önemli isimler rol alıyor. Ayrıca, Tolga Sarıtaş, Burcu Özberk, Berk Atan gibi genç oyuncular dizisinin kadrosunda.

Günşin Kızları dizisinde dikkat çeken isimlerden biri de Kanat Heparı… Mert karakterini canlandıran Kanat Heparı, genç yaşta motosiklet kazasında hayatını kaybeden Uzay Heparı’nın oğlu…