Diriliş Ertuğrul Oyuncuları Kimler?

Diriliş Ertuğrul Oyuncuları Kimler?

 

Diriliş Ertuğrul oyuncuları kimler? Güçlü oyuncu kadrosuyla dikkat çeken Diriliş Ertuğrul dizisi, Türk sinemasının başarılı oyuncularını buluşturdu! Başrolleri Ertuğrul Bey‘i canlandıran Engin Altan Düzyatan ve Halime Hatun rolüyle Esra Bilgiç paylaşıyor.

Serdar Gökhan (Süleyman Şah) ve Hülya Darcan (Hayme Ana) izleyicinin karşısında. Diriliş Ertuğrul oyuncuları kadrosunda Türk Sinemasının unutulmaz efsane isimleri Serdar Gökhan ve Hülya Darcan, TRT1 ekranlarında başlayan Diriliş-Ertuğrul dizisi için kamera önünde uzun yıllar sayısız sinema filmi ve dizide rol alan ikili, ilk defa aynı projede birlikte rol alıyorlar.

 

Diriliş Ertuğrul Dizisi Oyuncu Kadrosu

Merhamet, Kaçak, Sakarya Fırat, Adanalı gibi dizilerde yer alan Turgut Tunçalp  Kurtlar Vadisi Pusu ve Tatar Ramazan’da rol almış Osman Soykut da dizinin kadrosundaki önemli isimlerden.

Dizide 13. yüzyılda Ertuğrul Bey ve Alp’lerinin Tapınak Şövalyeleri ve vahşi Moğollara karşı olan mücadelelerinin yanı sıra Kayı Obasında yaşananlar ve destansı bir aşkın hikâyesi de işleniyor.

 

DİRİLİŞ ERTUĞRUL OYUNCULARI

  OYUNCU

ROL

  ERTUĞRUL Engin ALTAN DÜZYATAN
  AYKIZ Hande SUBAŞI
  SÜLEYMAN ŞAH Serdar GÖKHAN
  HAYME ANA Hülya DARCAN
  ELCAN HATUN Dicem BALÇIN
  BAMSI BEYREK Nurettin SÖNMEZ
  ÜSTAD-I AZAM Levent ÖKTEM
  İBN-İ ARABİ Osman Soykut
  GÜNDOĞDU Kaan TAŞANER
  DOĞAN BEY Cavit Çetin GÜNER
  GÖKÇE Burcu KIRATLI
  İLYAS FAKİH Fahri ÖZTEZCAN
  KURDOĞLU Hakan VANLI
  HALİME HATUN Esra BİLGİÇ
  TİTUS Serdar DENİZ
  TURGUT ALP Cengiz COŞKUN
  DELİ DEMİR Mehmet ÇELİK

Tab 1 content goes here.

Tab 2 content goes here.

Tab 3 content goes here.

Diriliş Ertuğrul Dizisi Yapımcısı / Yönetmeni Kimdir?

Yapımını Tekden Film’in, yapımcılığını ve proje tasarımını Mehmet Bozdağ’ın üstlendiği dizinin senaryosunu Mehmet Bozdağ ve Atilla Engin yazarken yönetmenliğini Metin Günay yapıyor. Günay daha önce Ekmek Teknesi dizisinde yönetmenlik yapmıştı. Diriliş Ertuğrul dizisinin kamera arkası detaylı teknik bilgisini bu yazımızda bulabilrsiniz.