Diriliş Ertuğrul Dizisi | Tekrarı Ne Zaman Yayınlanacak?

Diriliş Ertuğrul | Dizisi Tekrarı Ne Zaman Yayınlanacak?

TRT’nin bugüne kadar yaptığı en yüksek bütçeli prodüksiyonlardan Diriliş Ertuğrul dizisi ‘nin ilk bölümü 10 Aralık’ta yayınlandı.

Diriliş Ertuğrul dizisi hangi gün yayınlanıyor?

Çarşamba akşamları TRT1 kanalında 19.55’te yayınlanıyor. Diriliş “Ertuğrul” dizisinin tekrarı yayınlanmıyor. Yeni bölümü kaçıranlar istedikleri bölümü internetten seyredebiliyor. İlk bölümüyle seyirciden çok iyi not alan Diriliş Ertuğrul dizisiyle iligli bazı bilgiler;

Diriliş Ertuğrul Dizisi’nin Konusu Nedir?

600 yıllık Osmanlı İmpratorluğu’nun kuruluşunu anlatıyor. Moğolların baskılarıyla bunalan Kayılar, yurt bulamadıkları için Selçuklulara ait yayladan göç edememişlerdir. Kış ve kıtlık obayı esir almıştır. Süleyman Şah’ın büyük oğlu Gündoğdu, toyda Halep’e gitmeyi önerir. Bu teklif kabul görür.

Herkes Süleyman Şah’ın kararını beklemektedir: Halep’e gidecek elçi kim olacaktır? Alpleri ile ava giden Ertuğrul, Müslüman bir aileyi Haçlıların elinden kurtarıp obaya getirir.

Kurtardığı ailenin kızı Halime, Ertuğrul’un kalbine bambaşka bir ateş düşürürken obanın bu yeni misafirleri ateşten bir çember içinde hayat mücadelesi veren Kayıları daha büyük bir tehdidin kucağına atacaktır. Bölgenin, Haçlı entrikasının kuklası olan Selçuklu komutanı Kara Toygar, Kayılardan Ertuğrul’un kurtardığı aileyi ister.

Aksi halde, Kayı boyunu, ordusuyla ezmekle tehdit eder. Toyda, beyler konuyu istişare ederler. Kayı Beyi Süleyman Şah, aileyle ilgili nasıl bir karar verecektir? Gelişleriyle Kayı obasını karıştıran ailenin sakladıkları gerçek kimlikleri, Kayıları ve Ertuğrul’u sonu bilinmeyen bir maceraya sürükleyecektir…

Diriliş Ertuğrul  Dizisi Fragman

 

 

Diriliş Ertuğrul  Dizisi 1. Bölüm Tek Parça HD İzle

 

 

Diriliş Ertuğrul Dizisi İçin At Çiftliği Kuruldu

Diriliş dizisi için at kastı yapılıp 25 adet at satın alındı. Yine dizi için Riva‘da at çiftliği kurulurken bu atlar uluslararası koreografi ekibi Nomad tarafından 3 ay eğitildiler. Dizide atlar dışında bülbül, develer, keklikler, koyunlar, keçiler ve ceylanlar da yer alarak Diriliş’in bir parçası oldular.

Diriliş Ertuğrul Dizisinde 4000 Metrekare Kumaş Kullanıldı

Diriliş Ertuğrul dizisi için binlerce savaş malzemesi ve 1000’e yakın kostüm aksesuar sıfırdan üretildi. Kostüm ve börklerdeki mücevher takıları, sanat grubunun kullandığı bakırlar ve madeni aksesuarlar Türkiye’nin dört bir yanından toplatıldı. Ahşap malzemeler ise elde üretildi. Kostüm ve dekorlar için 4.000 metrekare kumaş kullanıldı.

Diriliş Ertuğrul Dizisinin Fragmanı Nerede Çekildi?

Diriliş Ertuğrul dizisinin fragman çekimleri Tugölü’nde yapıldı.

Diriliş Ertuğrul Tuzgölü