Dan Bilzerian nasıl zengin oldu? Ne iş yapıyor?

Dan Bilzerian nasıl zengin oldu? Ne iş yapıyor? Bu yazıda Dan Bilzerian hakkında birçok bilgi bulacaksınız.

Dan Bilzerian, Instagram’da paylaştığı fotoğraflarla ünlü oldu. Kadınlar ve gösterişli hayatıyla 5.2 milyon takipçiye ulaştı.

Aslında Dan Bilzerian’ın ilk paylaşımlarına baktığımız zaman kadın ve gösteriş ağırlıklı fotoğraflar yok. Ne zaman güzel kızlarla fotoğraf çekmiş veya lüks otomobilin fotoğrafını paylamış, beğeniler artmış. Evinden bir kare veya günlük hayatına dair paylaşımlara gelen beğeniler sönük kalmış. Zamanla güzel kızların, şatafatın ve çılgınlıkların fotoğrafları artıyor. Bunun üzerine beğeniler artıyor. Beğeniler arttıkça da kızlarla fotoğraflar artıyor.

Dan Bilzerian kadınlar

Dan Bilzerian nasıl zengin oldu? Bu kadar parayı nasıl kazanıyor, ne iş yapıyor?

Dan Bilzerian bir poker oyuncusu olarak tanınıyor.

Öncelikle Dan Bilzerian’ın ailesine bakmak gerekiyor. Dan Bilzerian’ın babası Paul Bilzerian, Wall Street’de ünlü bir şirket avcısı. Yani özellikle batak şirketleri alıp satarak para kazanıyor.

Ancak ailenin kaderi 2001 yılında değişti. Paul Bilzerian vergi kaçakçılığı ile suçlandı. O da bunun üzerine mal varlıklarını saklayıp iflasını açıkladı. 1 yıl kadar hapis yattı.

Bu süreçte Bilzerian ailesi birçok soruşturma geçirdi. Dan Bilzerian’ın kardeşi de “Bir ülke, kendi vatandaşına bunları nasıl yapar?” diyerek ABD vatandaşlığından çıkıp Saint Kitts and Nevis vatandaşlığına geçti.

Dan Bilzerian, ülkesinde kalıp babasını kurtarma derdine düştü. Kendine ayrılmış vakıf fonundaki parası eline geçer geçmez babasının 5 milyon dolarlık kefaletini ödedi. Dan Bilzerian, “Babam kefaleti ödeyince 7 ay boyunca benimle konuşmadı. Onu hapisten kurtarmak için devlete 5 milyon dolar verdiğim için beni hiç affetmedi” diye anlatıyor.

Kısaca ailesine baktığımız zaman çeşitli finansal suçlarla kazanılmış bir para var. Bu paradan ne kaldı, ne kadarı kaçırıldı, bilinmiyor.

Dan Bilzerian, üniversite döneminin çoğunu poker masalarında geçirdi. Rivayet o ki, 1000 dolarla oturduğu masalardan 10 bin dolar gibi meblağlarla kalktı.

Şimdiye kadar pokerden 50 milyon dolar kazandığını söylüyor. Ama ailesinin geçmişine bakınca bunun gerçekten pokerden mi, yoksa bir kısmı pokerden gelmiş gibi gözüken para mı olduğu muallakta…

Ancak gerçekten de büyük poker turnuvalarından para kazandı. Kendisi de kumar olayını “Bir gecede 10 milyon dolar kazanabilirsiniz. Ancak bir gecede 10 milyon dolar kaybedebilirsiniz de… İnsanlar bir gecede evlerini, arabalarını kaybedebiliyor” diye anlatıyor.

Dan Bilzerian, pokerden yatırdığını yine kumara yatırıyor. Bir kumar sitesinin ortağı… Ayrıca, dilm ve reklamlarda oynuyor. Oynadığı reklamlar da genellikle kumar şirketleri reklamları oluyor.