Bu Tarz Benim’de Nihat Doğan’ın Nur Bozar yorumu

Bu Tarz Benim’de Nihat Doğan’ın Nur Bozar yorumu… Video ve tam metin.

Show TV’de yayınlann Bu Tarz Benim yarışmasına konuk jüri olarak katılan Nihat Doğan, yarışmacılardan Nur Bozar’ı ağır şekilde eleştirdi.

Nihat Doğan, Nur Bozar’a önce sıfır puan verdiğini açıkladı. Daha sonra uzun bir açıklamayla nedenini anlattı.

Nihat Doğan’ın Nur Bozar açıklaması – Video:

Nihat Doğan, Nur Bozar yorumu tam metin:

Ben sıfır puan veriyorum. Öncelikle onu söyleyeyim. Nedenine gelince. Her başarının arkasında büyük bir azim hikayesi, zaman zaman acı bir hikaye, zaman zaman gözyaşlarıyla dolu, çaresizliklerle dolu… Ama sonrasında büyük bir karakter koyma hikayesi de vardır. Evet kişinin sesi güzel olabilir. Kişinin yüzü çok güzel olabilir. Oyunculuğu çok güzel olabilir. Yetenek insanı sadece ve sadece zirveye taşır. Ama zirvede insanları tutan ise maalesef karakterdir. Azmi olmayan, karakteri olmayan, gücü olmayan hiçbir insanın değil şöhret, kusura bakmayın ama sokağa çıkma hakkı bile yoktur.

Burada hepimiz büyük hayal kırıklıkları yaşıyoruz. Olacak dediğimiz işlerin olmadığı, hazırlandığımız işlerin hayal kırıklıklarıyla reddedildiği, belki sahne kıyafetlerine kadar hazırlanmış olduğumuz işlerin bir telefonla yüzümüze kapanıp reddedildiği günler yaşadık. Sabahlara kadar hüngür hüngür duvarlara, aynalara ağladık. Ama sonrasında bizi diri tutan tekrardan olaya konsantre eden tekrardan bizi ayağa kaldıran şey, bizim gücümüzdür. Sizin gücünüzdür. Nur’un gücüdür. Ivana hanımın, Kemal’in Furkan beyin gücüdür.

Ama o oldu da, böyle oldu da ben gidiyorum. Ama o oldu da ben topumla oynamıyorum. Ama o oldu da ben artık oyundan çekiliyorum diyen insanların, güçsüz insanların maalesef bu podyuma çıkma hakkı dahi yoktur. Bu bir kere her şeyden önce 5 saat önceden gelip burada koreografilerine kadar hazırlanan jüriye ihanettir.

Öykü hanım ağlıyorsunuz, size ihanettir. Gözyaşlarına boğuldunuz. Niçin? Anlatmış olduğum hikayenin içinde siz de varsınız. Siz de yaşadınız. Bugün Öykü hanımı gözyaşlarıyla dimdik ayakta tutan onun iradesidir. Onun gücüdür, karakteridir. Burada inanılmaz bir ekip var.

Eleştirdim işte. İkiz arkadaşlarımızdan bir tanesini eleştirdim. Özlemcim çok özür diliyorum. Karşımdaki objeye bakınca aslında sen 5 puanı hak ediyorsun. Nur’un bu hareketi maalesef sizlere de bir ihanettir. Nurcum, buraya gelmeden önce senin hakkında çok güzel şeyle duydum. Ama kendi ayağına taşı bağlayıp köprüden aşağı kendini attın. Sıfır puan verdim, hayırlı uğurlu olsun diyim.

Bir anımı anlatmak istiyorum. Kırdın Kalbimi, ilk albümümü yapmışım. Beni televizyon programına çağırdılar. İlk televizyon programım olacak. Bir yılbaşı çekimi. Ben de geçtim arkaya… O zamanın büyük starları, herkes orada. Bana da 2-3 şarkı söyletecekler. Sunucu o starlara şarkı söyletti, söyletti, söyletti, sıra bana geldi. Dediler ki “Nihat kardeşim kusura bakmayın zaman yetmedi”. Düşünebiliyor musun annemi aramışım, arkadaşlarımı aramışım, dostlarımı aramışım. Onlara “Birazdan ben televizyona çıkıcam” demişim. Bırak makyaj yapmayı, çay-su vermeyi, beni şarkı bile söyletmeden geri gönderdiler. Ben de senin gibi haftalarca ağladım. Diyoruz ya tırnaklarımızla kazıya kazıya gelmek. İşte budur yani. Biz de çekip gidebilirdik yani. Ama gitmek bir başlangıç değil.

Nihat Doğan söylediklerinde haklı mı? Yorum bırakın yayınlayalım.