Birdman Türkiye’de ne zaman gösterime / vizyona girecek?

Birdman filmi Türkiye’de ne zaman / hangi tarihte gösterime / vizyona girecek?

En iyi film, yönetmen ve senaryo dahil 9 dalda Oscar’a aday olan Birdman filmi 27 Şubat Cuma 2015 tarihinde Türkiye’de vizyona girecek.

Birdman filminin Türkçe altyazılı fragmanını izlemek için tıklayın…

Birdman filminin en iyi film dalında Oscar alması bekleniyor.

Birdman hakkında bilgiler…

Yönetmen: Alejandro González Iñárritu

Oyuncular: Michael Keaton, Zach Galifianakis, Edward Norton, Andrea Riseborough, Emma Stone ve Naomi Watts…

Senaristler: Alejandro González Iñárritu, Nicolás Giacobone ve Alexander Dinelaris

Süre: 119 dakika

Birdman konusu: Bir dönemin ‘Birdman’ adlı süper kahraman filmleri serisiyle ünlenen oyuncusu Riggan, Broadway’de kendi yönettiği ve başrolünde yer aldığı bir oyunun son hazırlıklarını yapmaktadır. Ancak provalar esnasında oyunculardan biri beklenmedik bir biçimde yaralanır ve yerinin acil olarak doldurulması gerekir. Lesley ve onun en yakın arkadaşı olan Jake’in önerisiyle bir zamanların gözde yıldızı olan Mike Shiner ile anlaşılır. Riggan sahneye çıkma hazırlıkları yaparken en başta Mike Shiner ardından ise oyuncu olan sevgilisi Laura, kişisel asistanlığını yürüten kızı Sam ve mükemmeliyetçi eski karısı Sylvia baş etmek durumunda kalır. Riggan kendine yeniden prestij kazandırmasını beklediği bu oyunu, beklentilerin aksine olumlu tepkiler kazanması için elinden geleni yapacaktır.

Yapımcılar: Hoyt David Morgan ve Molly Conners

Sinemalar.com sitesinde Birdman hakkında yapılan ve en çok beğeniyi almış yazı şöyle:

“Hayran kalınmasının sebebi, hayran kalınacak bir film olması… Herkese hitap etmesi gerekmiyor böyle filmlerin. Filme kötü demeni anlarım hoşuna gitmemiştir ama Türkiye’de çıksa millet sinemamızın kara lekesi diye bağırmazdı. Ama zaten Türk sinemasında böyle filmler asla çekilmeyeceği için boşuna dil dökmemize gerek yok. Bir de burada çıkıp Edward Norton ve Michael Keaton oynayınca insanlar hayran kalıyor diye yazmışsın. Sinema filmini özel kılan en önemli unsur; Oyuncuların performansıdır. İnsanların hayran kalması şaşırılacak bir durum değil çünkü gerçekten iyi bir oyunculuk var filmde. Michael Keaton’un performansını sergileyecek çok nadir oyuncular var Türkiye’de . Onlara da fırsat verilmediği için böyle oyunculuklar göremiyoruz zaten… Ama umarım Türk Sineması’da böyle filmlere kapılarını açar da Türk sineması da dünyada bir marka olur…”