Abdullah Gül AK Parti’de milletvekili olacak mı?

AK Parti’nin kurucuları arasında bulunan Abdullah Gül siyasete dönecek mi?

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün önümüzdeki dönemde aktif siyaset yapıp yapmayacağı merak ediliyor. Hatta en çok sorulanlardan biri; Abdullah Gül parti kurdu mu?

10 MART 2015 —

Hürriyet’ten Taha Akyol’un yazısına göre; 11’inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, yakın çevresine, 7 Haziran’daki seçimlerde milletvekilliği için aday olmayacağını kesin bir dille ifade etti.

11. Cumhurbaşkanı Gül 2015 seçimlerinde milletvekilliği için aday olmuyor. Gül’ün geçen hafta Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasıyla kamuoyu gündemine giren milletvekili adaylığı konusunda yakın çevresine kesin bir dille “aday olmayacağım” dediği öğrenildi. Öncelikle, Gül’ün Çankaya’dan ayrıldıktan sonra milletvekili olmak gibi bir tasavvurunun olmadığı, adaylık tartışmalarının kendisinin dışında ortaya çıktığı biliniyor. (Taha Akyol / Hürriyet)

5 MART 2015 —

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile Gül arasında bir telefon görüşmesi gerçekleştiği, ikilinin önümüzdeki günlerde de bir araya geleceği iddia edildi.

Habertürk’ün haberine göre; AK Parti’nin ağır isimleri ve tabanın, Gül’ün aday olması ve partide aktif rol alması gerektiğini düşündükleri öne sürüldü.

AK Parti adayları geçici listesi 14 Nisan’da açıklanacak. Gül’ün de İstanbul 1. Bölge’den adaylığının ilan edileceği iddialar arasında.